אודות שרון

הניסיון החזון והערכים לעזור לילד שלך

על שרון

נעים מאוד, אני שרון, אמא אקטיביסטית שפועלת בתחום החינוך מאז שתיכננתי משפחה ועד היום. במהלך חיי, רכשתי ידע ומודעות יוצאי דופן להיבטים השונים בחינוך וגידול ילדות וילדים. ילדות וילדים מושפעים מהסביבה הביתית בינקות, וגם מהמצב המשפחתי. הילדות והילדים שלנו מתפתחים ועוברים תהליכים חשובים בגנים ובבתי הספר שמובילים אותן ואותם עד הבגרות.

מאז שקיבלתי את האיבחון לבני הבכור והתגלה שהוא נמצא על הספקטרום האוטיסטי, אני עוסקת ומתמקצעת בתחום החינוך המיוחד והצרכים המיוחדים מתוך רצון עז ללמוד ולהשפיע לטובה על חיי כהורה ועל חייו. כך הצטרפתי לקבוצת מנהיגות ההורים המיוחדים בעיר והפכתי לאם מעורבת שידיעותיה חובקות מגוון היבטים הקשורים לחינוך ובעיקר לחינוך המיוחד.

כעורכת דין, בחרתי להתמחות בקליניקה של התנועה למען איכות השלטון בישראל ולאחר מכן במשרד מבקר המדינה בלשכה המשפטית. מתוך רצון להשפיע כאזרחית, השתתפתי במחאה שקמה בקיץ 2018 כנגד התיקון בחוק החינוך המיוחד. מאוחר יותר התמניתי לנציגת הורים בוועדות החינוך המיוחד, מתוך רצון לייצג הורים ולהשפיע על החלטות לשיפור חיי הילדות והילדים.

כסטודנטית למשפטים, בחרתי להתמחות בקליניקה של התנועה למען איכות השלטון בישראל ולאחר מכן התמקצעתי בלשכה המשפטית במשרד מבקר המדינה. מתוך רצון להשפיע כאזרחית, השתתפתי במחאה שקמה בקיץ 2018 כנגד התיקון בחוק החינוך המיוחד. מאוחר יותר התמניתי לנציגת הורים בוועדות החינוך המיוחד, מתוך רצון לייצג הורים ולהשפיע על החלטות לשיפור חיי הילדות והילדים.

אז עכשיו אני כאן, בשבילכן ובשבילכם, עם כל הידע והתובנות שצברתי, ועם רצון לעזור ברגישות ובעוז להורים, לבתי הספר ולרשויות כדי שנבין אלה את אלה ונעבוד יחד לקדם את ילדנו למלוא הפוטנציאל הגלום בהם.

חזון

החזון שלי הוא לפתור את הסכסוך שנוצר בין הרשות למשפחה או בין גורמים שונים אחרים כמו צוות חינוכי במסגרת, צוות מקצועי במתי"א. כאשר לאורך הדרך אני מכוונת להגיע הן לפתרון המיידי והן לפתרון לטווח הרחוק. לכן פיתחתי הרצאות וסדנאות לטיוב הקשר בין ההורים לצוותים.

ערכים

שלווה

מה שמנחה אותי בעבודה הוא עקרון השלווה. בחוכמה ובידע שצברתי כאם לילד עם צרכים מיוחדים ובחיי היום יום מול הבירוקרטיה והקשיים, אני לא שוכחת את השאיפה לשלווה שמאזנת ונוסכת בי בטחון ורוגע. אני בשאיפה מתמדת שהשלווה תהיה בכל התכתבות וכל התקשרות כערך מוסף לפונה, כבסיס מאזן וכנמל מבטחים לחזור אליו.

דיוק

חשוב לי למצוא את הדרך הטובה ביותר למצוא פתרון שיתאים באופן מדויק ככל הניתן, ולכן אני נעזרת במקורות הידע של עמותות וארגונים שקמו בישראל וכן במומחיות ומומחים בארץ ובעולם.

יושרה

חוקים ותקנות רבים נכתבו על-מנת להגן על ילדות וילדים עם צרכים מיוחדים ולאפשר להם להנות מזכויות אדם לפי דרכן ודרכם. על הרשויות והגורמים השונים בתוכן מוטלת אחריות רבה לנהוג כחוק ולהקפיד לתת למשפחות את הזכויות שלהן. המשפחה, בכל הרכב שהוא, היא המעטפת הראשונה במעלה לילדה ולילד שוני הצרכים, ואם היא מוכלת על-ידי הרשויות באופן מיטבי, היא תוכל לתת כוחות לילדות ולילדים במטרה שיוכלו לחיות בחברה בכבוד. בקשר שיהיה בינינו אני אעדכן אתכם לגבי החוקים והתקנות הרלוונטיים, אתן לכם את המידע הנחוץ והחסר על מנת לסייע במלוא היושרה המקצועית שלי.